UAB ,,Elsis TS“ diegia techninius sprendimus protingam daugiabučių kvartalui „Lighthouse“

Elsis ts

Techninė pažanga mums net nepastebint keičia kasdienę rutiną. Mūsų veikla spartėja, darbo vietos tampa mobilesnės, o laisvalaikis – turiningesnis. Pamažu naujosios technologijos skverbiasi ir į mūsų būstus – architektai, nekilnojamojo turto vystytojai ir techninių sprendimų diegėjai, rengdami naujus projektus, vis dažniau prabyla apie protingus daugiabučius.

Pasak UAB ,,Elsis TS“ generalinio direktoriaus Dariaus Imbraso, ateities daugiabučius būtų galima įsivaizduoti kaip visiškai autonominį pastatą, kuris pats rūpinasi racionaliu energetinių išteklių vartojimu, turi į vartotoją ir administruojančią bendrovę orientuotą inžinerinių sistemų kontrolės (monitoringo) sistemą. Tokiuose butuose būtų projektuojamos ir diegiamos realios „protingų namų“ funkcijos, leidžiančios valdyti įvairius buitinius procesus, tokius kaip šviesos ar žaliuzių valdymas, šildymo ir vėdinimo kontrolė, integracija su apsaugos ir priešgaisrine signalizacija.

Intelektualių pastatų sąvoka atsirado maždaug prieš trisdešimt metų Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tačiau nuo to laiko jie, kaip ir kitos informacinių technologijų sistemos, sparčiai vystosi ir populiarėja. Privačiuose namuose ar butuose jos pradėtos naudoti beveik nuo jų atsiradimo, o į daugiabučius imtos diegti ne taip seniai. Lietuvoje jų poreikis auga kartu su suvokimu, kad šios sistemos leidžia sutaupyti. Kita vertus, tai yra natūrali evoliucija, visapusiško progreso dalis.
„Prieš 15–20 metų daugelį šiuolaikinių kasdien naudojamų įrenginių ir sistemų matėme tik fantastiniuose filmuose ar knygose, o dabar be jų net neįsivaizduojame savo gyvenimo“, – juokauja D. Imbrasas.

Plačiau skaitykite: http://www.15min.lt