UAB „Elsis TS“ dalyvauja tarptautinės inovacijų programos „Eurostars“ projekte

Elsis ts

 

UAB „Elsis TS“ pradėjo įgyvendinti Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) finansuojamą projektą „Labai mažo vėlinimo vaizdo srauto suspaudimo/atstatymo aparatinis sprendimas patikimam vaizdo srauto perdavimui realiame laike“ (E!6083 FASTViD), kuris vykdomas tarptautinės inovacijų programos „Eurostars“ rėmuose.

Šiame projekte UAB „Elsis TS“ dalyvauja kartu su jungtinės veiklos partneriais – „Vitec Multimedia“ (Prancūzija, projekto koordinatorius), Kauno technologijos universitetu (Lietuva) ir „Unibrain S.A.“ (Graikija).

Projekto tikslas – sukurti integruotos bevielio ryšio vaizdo perdavimo mikroschemos, galinčios su ypatingai mažu vėlinimu (ne daugiau nei 30 ms) koduoti ir dekoduoti (suspausti/atstatyti) vaizdo bei audio srautus, prototipą ir paruošti jį komerciniam pritaikymui. Projekto idėja yra pagrįsta neseniai sukurtais inovatyviais algoritmais, kurie leidžia pradėti vaizdo kadro kodavimą/dekodavimą nelaukiant kol bus gauta visa reikalinga informacija, dėl ko mažėja vėlinimo laikas.

Šiandien pasaulyje yra sukurta daug sprendimų, skirtų vaizdo ir garso kodavimui /dekodavimui, tačiau jų pagrindinis tikslas – kokybiškas kodavimas/dekodavimas, neatsižvelgiant į pačio proceso trukmę. Naudojant dabartinius algoritmus vaizdo srauto kadro kodavimas trunka apie 200 ms. Šio projekto tikslas – naujoviškų algoritmų pagrindu sukurti mikroschemą, gebančią vieną kadrą užkoduoti per 10-30 ms. Tai pasiekti galima tik atliekant vaizdo srauto kodavimą/dekodavimą nebuferizuojant pilno kadro srauto informacijos.

UAB „Elsis TS“ kartu su partneriais sieks sukurti tvarkyklę ir programinę įrangą pasirinktam aparatiniam sprendimui, kurio mikroschemos galės būti taikomos namų multimedia tinkluose, perduodant vaizdą bevieliu būdu į nutolusius ekranus ir videofonus, nešiojamuose kompiuteriuose, mobiliuose telefonuose, žaidimų konsolėse, televizoriuose, projektoriuose ir kituose ekranuose.

Bendros šio tarptautinio projekto lėšos siekia 1,89 mln. eurų, o Lietuvos dalis sudaro 0,254 mln. eurų (13 proc.). Planuojama, jog sėkmingai įgyvendinus projektą, sukurto produkto potenciali rinkos dalis gali siekti 1 mln. eurų, o po kelerių metų išaugti iki 10 mln. eurų ir daugiau.